1960
Dzimis Rīgā. Beidzis RPI Arhitektūras un celtniecības fakultātes Arhitektūras nodaļu (1983). Strādājis Restaurācijas institūtā (1983–1993), privātpraksē (1993–1997), “A.Veidemaņa projektēšanas biroja” vadītājs. Arhitektu savienības biedrs (1987). Specializējies vēsturisko ēku rekonstruēšanā un restaurācijā: Rīgā - Meistaru ielā 1, Klostera ielā 17, Jēkaba ielā 1, Torņa ielā 1, Brīvības bulvārī 36; Stāmerienas pils, Mazsalacas pareizticīgo baznīca.
Sadarbībā ar tēlnieku Gļebu Panteļejevu uzstādīti vairāki objekti Rīgā: piemineklis O.Kalpakam, piemineklis K.Valdemāram, piemiņas zīme “Melnais slieksnis”; vides objekts “Teleport” Kurzemes hercogam Jēkabam Kuldīgā, piemiņas zīme Tilts un Mūžība Jūrmalā, Ūdens kaskāde Ventspilī.
Enciklopēdija “Latvija un latvieši”. MĀKSLA UN ARHITEKTŪRA BIOGRĀFIJĀS.
Rīga, 2003
Atrodas:Brīvības ielas un Stabu ielas krustojums
Īpašnieks:Okupācijas muzeja īpašums
Piezīmes:Iniciators – Latvijas Okupācijas muzejs; realizēts par ārzemēs dzīvojošo tautiešu un telefonakcijā saziedotiem līdzekļiem.
2003. gada 14. jūnijā Brīvības un Stabu ielas krustojumā pie „Stūra mājas” atklāja informatīva un didaktiska rakstura piemiņas zīmi „Melnais slieksnis”. No sarkanbrūna rūsas krāsā patinēta tērauda un melna granīta veidotās milzīgās, puspievērtās durvis (3,9m x 3,2m) pēc Okupācijas muzeja ieceres ievietotas ēkas Stabu ielai pavērstajā fasādē, netālu no transporta vārtiem, pa kuriem šajā namā ievesti padomju režīma represiju upuri. Memoriālais teksts ar lāzera griešanas tehnikā izdedzinātiem, it kā cauršautiem burtiem latviešu un angļu valodā ir kā baiss atgādinājums:
„Padomju okupācijas laikā Valsts drošības iestāde /čeka/ savus upurus šeit ieslodzīja, mocīja, nogalināja un morāli pazemoja.
Stūra māja
1940–1941, 1944–1991
Corner house
During the soviet occupation the State security agency /KGB/
imprisoned, tortured, killed and morally humiliated
its victims in this house”
Izmantotā literatūra:
Spārītis O. Rīgas pieminekļi un dekoratīvā tēlniecība. Rīga, 2007