1959
Dzimis Rīgā. Beidzis RPI Arhitektūras un celtniecības fakultātes Arhitektūras nodaļu (1983). Arhitektu savienības biedrs (1992). Darbojies Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, vadījis ekspedīcijas (1980–1988). Strādājis kultūras pieminekļu restaurācijas projektēšanas kantorī (1983–1991), veicis izpētes darbus Rīgas, Aizputes un Mālpils pilīs, Popes, Garozas un Rankas muižās, daudzās vēsturiskajās ēkās Rīgā.
Izstrādājis vairāk nekā 50 savrupmāju projektus. Projektējis Mihaila Tāla pieminekļa novietojumu Vērmanes dārzā (2001).
Enciklopēdija “Latvija un latvieši”. MĀKSLA UN ARHITEKTŪRA BIOGRĀFIJĀS.
Rīga, 2000
Arhitekts:Liene Šterna
Atrodas:Vērmanes dārzs
Īpašnieks:RPA „Rīgas pieminekļu aģentūra” valdījumā
Piezīmes:Informatīvajā plāksnē teksts latviešu valodā.
Vērmanes dārzs 20. gadsimta 50.- 80.gados bija iemīļota šahistu–amatieru tikšanās vieta. Arī šaha lielmeistars Mihails Tāls bērnībā ar citiem amatieriem šeit spēlējis šahu. Šī asociācija rosināja labvēļus un spēles cienītājus godināt Pasaules čempionu un simboliski iezīmēt pasaules kartē Rīgu kā šaha metropoli. Pieminekli atklāja 2001. gada 10. augustā.
2,8m augstais piemineklis sastāv no diviem raupji apstrādātiem granīta bluķiem, kas, novietoti viens uz otra, veido postamentu ar vertikālu šķēlumu, kurā melnā un gaišā granīta kontrasts rada asociāciju ar melnbalto lauciņu miju uz šaha galdiņa. Tā augšgalā ievietots M.Tāla bronzas portrets, zem kura lasāms šahista vārds
„Mihails Tāls”. Pieminekļa aizmugurē iestrādāta informatīvā plāksnīte:
„Pasaules čempionam šahā 1960.-1961.g., pateicīgie rīdzinieki Haims Kogans, Viktors Krasovickis. Tēlnieks Oļegs Skarainis. 2001.gada 10.augustā.”
Izmantotā literatūra:
Spārītis O. Rīgas pieminekļi un dekoratīvā tēlniecība. Rīga, 2007